Інтернет-олімпіада з української мови. І тур. 7, 9 класи

Наказ

Про проведення IІI міської учнівської інтернет-олімпіади з української мови

Відповідно до плану роботи управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради на 2019 рік, з метою виявлення обдарованих дітей та розвитку їх творчих здібностей, підвищення інтересу до поглибленого вивчення української мови, стимулювання творчого потенціалу учнів,

НАКАЗУЮ:

1. Провести у 2018-2019 навчальному році ІІІ міську учнівську інтернет-олімпіаду з української мови, відповідно до Положення (Додаток 1):

  • I етап (заочний) – 16 лютого 2019 року;
  • II етап (очний) – 2 березня 2019 року.

2. Затвердити:

  • склад оргкомітету ІІІ міської учнівської інтернет-олімпіади з української мови (Додатки 2).

3. Директорові Навчально-методичного центру освіти м. Львова О. Приставській:

3.1. Забезпечити організаційний та методичний супровід проведення інтернет-олімпіади, згідно з вимогами Положення (Додаток 1).

3.2. Забезпечити обговорення результатів I та II етапів інтернет-олімпіади з української мови на засіданнях районних методичних об’єднань учителів української мови.

4. Контроль за виконанням даного наказу доручити завідувачу сектору розвитку освіти управління освіти депа­р­та­ме­н­т­у гуманітарної політики Львівської міської ради О.Браницькій.

Начальник управління освіти - З. Довганик.

Положення

про Міську учнівську інтернет-олімпіаду з української мови

I. Загальні положення

1.1. Міська учнівська інтернет-олімпіада з української мови (далі – Інтернет-олімпіада) є інтелектуальним змаганням учнів, що проводиться з використанням передових інформаційних та телекомунікаційних технологій.

1.2. Мета Інтернет-олімпіади – виявлення обдарованих дітей та розвиток їхніх творчих здібностей; підвищення зацікавленості учнів до поглибленого вивчення української мови; стимулювання інтересу до оволодіння сучасними інформаційними технологіями; створення умов для рівного доступу учнів ЗЗСО м. Львова до участі в масових інтелектуальних змаганнях.

1.3. Учасниками міської учнівської олімпіади з української мови можуть бути учні 5-11класів (у 2018-2019 н. р. – учні 7 і 9 класів) ЗЗСО м. Львова.

1.4. Організатором та координатором проведення Інтернет-олімпіади з української мови є управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Навчально-методичний центр освіти м. Львова, Національний університет «Львівська політехніка».

1.5. Управління освіти ДГП ЛМР ради здійснює контроль за дотриманням вимог цього Положення при проведенні всіх етапів Інтернет-олімпіади з української мови.

1.6. Для організації та проведення Інтернет-олімпіади створюється організаційний комітет.

Оргкомітет:

  • встановлює дату проведення заочного та очного турів Інтернет–олімпіади;
  • забезпечує підготовку та розміщення завдань заочного та очного турів, інструкцій та інших додаткових матеріалів;
  • здійснює реєстрацію учасників і координаторів Інтернет-олімпіади;
  • визначає порядок нагородження переможців, відзначення учасників Інтернет-олімпіади;
  • готує та подає інформацію про проведення й підсумки Інтернет-олімпіади.

Члени оргкомітету несуть персональну відповідальність за якість завдань та їх нерозголошення.

Електронна адреса оргкомітету: olimpiada.lp@gmail.com

1.8. Під час проведення Інтернет-олімпіади обробка персональних даних учасників здійснюється з урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних».

1.9. Переможців Інтернет-олімпіади (І і II етапів) визначають згідно із рейтинговою таблицею результатів.

1.10. Участь в Інтернет-олімпіаді безкоштовна.

II. Проведення Інтернет-олімпіади з української мови

2.1. Інтернет-олімпіада з української мови проводиться в два етапи за допомогою системи онлайн-тестування:

  • Перший етап (заочний) – 16. 02. 2019 р.;
  • Другий етап (очний) – 02. 03. 2019 р.

2.2. Перший етап Інтернет-олімпіади проводиться в заочній формі.

Для участі в Інтернет-олімпіаді потрібно зареєструватись з 11. 02. 2019 р. до 15. 02. 2019 р. на сайті http://ctdz.lp.edu.ua/.

Учасники несуть особисту відповідальність за реєстрацію та правдивість наданої інформації Учасники, які зареєструються під несправжнім чи неповним іменем, до участі у II етапі допускатися не будуть.

Перший етап Інтернет-олімпіади відбудеться впродовж одного дня для учнів усіх навчальних закладів міста - 16 лютого 2019 року з 10.00 до 13 00 год через систему тестування http://ctdz.lp.edu.ua/

2.3. Тривалість виконання завдань - 1,5 астрономічні години. У визначений час учасник за посиланням відкриває сайт, уважно ознайомлюється із загальною інструкцією щодо виконання завдань та нарахування балів і виконує завдання беручи до уваги, що час, відведений на виконання завдань, обмежений. Учасник може розв’язувати завдання у будь-якій послідовності.

О 13.00 год. система тестування припинить свою роботу і буде сформовано підсумкову рейтинґову таблицю. У цій таблиці враховуються правильність виконання завдання та затрачений час.

Результати першого етапу будуть доступні після завершення турніру в системі тестування http://ctdz.lp.edu.ua/ для зареєстрованих на турнір користувачів.

2.4. Критерії оцінювання результатів: основним критерієм оцінювання результату є сумарна кількість балів, набрана учасником олімпіади. При однаковій кількості балів враховується час, витрачений на виконання завдань.

2.5. Запрошення до участі в другому етапі будуть розіслані на електронні скриньки учасників.

Другий етап Інтернет-олімпіади проводиться 02. 03. 2019 року на базі бібліотеки Національного університету «Львівська політехніка»в очній формі (онлайн-тестування) з 10.00 до 11.30. Реєстрація учасників відбувається в день проведення Інтернет-олімпіади з 09.30 до 09.55.

Переможці другого етапунагороджуються дипломами І, ІІ та ІІІ ступенів та призами.

2.6. Учасникам Інтернет-олімпіади дозволяється користуватися лише обладнанням, програмним забезпеченням та друкованими матеріалами, що надаються оргкомітетом! забороняється при виконанні завдань використовувати допомогу інших осіб.

2.7. У випадку умисних дії які спричинять тимчасове або постійне виведення сайту з ладу, викривлення або знищення інформації, котра знаходиться та розміщена на сайті є підставою для анулювання результатів учасника.

III. Учасники інтернет-олімпіади

3.1. До участі в Інтернет-олімпіаді з української мовив 2019 році запрошуються учні 7 і 9 класів.

3.2. Учасників ІІ етапу Інтернет-олімпіади визначає оргкомітет згідно з рейтинговою таблицею.

3.3.До місця проведення Інтернет-олімпіади учні прибувають організовано у супроводі відповідальної особи (учителя, батьків чи інших родичів), маючи при собі учнівський квиток або довідку з навчального закладу з фотографією.

3.4. Учасники Інтернет-олімпіади повинні суворо дотримуватись вимог її проведення згідно з цим положенням та оголошеннями на сайті олімпіади, норм і правил техніки безпеки, виконувати рішення оргкомітету, виявляти бережливість у використанні обладнання та інструментів. У разі порушення цих вимог, рішенням оргкомітету вони можуть бути усунені від змагань та дискваліфіковані.

IV. Зміст і структура завдань

4.1. Для учасників пропонуються переважно тестові завдання закритої форми різних типів (завдання з кількома варіантами відповідей, з яких потрібно обрати одну чи кілька правильних; завдання на встановлення відповідності тощо), а також завдання відкритої форми, які дозволяють вільно конструювати відповідь або доповнювати (завершувати) частковий варіант відповіді.

4.2. Кількість завдань та час виконання завдання для учасників Інтернет-олімпіади визначає Оргкомітет.

V. Громадський контроль

5.1. Оргкомітет Інтернет-олімпіади з української мови може залучати до організації та контролю за дотриманням умов проведення інтернет-олімпіади представників громадських організацій (за згодою). Пропозиції та зауваження представників громадських організацій щодо організації та проведення інтернет-олімпіади передаються до оргкомітету для їх узагальнення та врахування у подальшій роботі.

VІ. Нагородження та відзначення

6.1. Урочиста церемонія нагородження переможців II міської учнівської Інтернет- олімпіади з української мови буде проведена у травні 2019 року, про що буде повідомлено додатково після завершення II етапу.