Інтернет-олімпіада з української мови. І тур. 8, 9 класи

Наказ

Про проведення IІ міської учнівської інтернет-олімпіади з української мови

Відповідно до плану роботи управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради на 2017 - 2018 навчальний рік, з метою виявлення обдарованих дітей та розвитку їх творчих здібностей, підвищення інтересу до поглибленого вивчення української мови, стимулювання творчого потенціалу учнів,

НАКАЗУЮ:

1. Провести у 2017-2018 навчальному році II міську учнівську інтернет-олімпіаду з української мови, відповідно до Положення (Додаток 1):

 • I етап (заочний) – 18 лютого 2018 року;
 • II етап (очний) – 24 березня 2018 року.

2. Затвердити:

 • склад оргкомітету І міської учнівської інтернет-олімпіади з української мови (Додатки 2).

3. Директорові Навчально-методичного центру освіти м. Львова О. Приставськй:

3.1. Забезпечити організаційний та методичний супровід проведення інтернет-олімпіади з англійської мови, згідно з вимогами Положення та Регламенту (Додаток 1).

3.2. Забезпечити обговорення результатів I та II етапів інтернет-олімпіади на засіданнях районних і міських методичних об'єднань учителів української мови.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на в. о. завідувача сектору розвитку освіти управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради О. Браницьку.

Начальника управління освіти З. Довганик

Положення

про II міську учнівську інтернет-олімпіаду з української мови

I. Загальні положення

1.1. Інтернет-олімпіада (далі - Інтернет-олімпіада) з української мови є інтелектуальним змаганням учнів, що проводиться з використанням передових інформаційних та телекомунікаційних технологій.

1.2. Мета Інтернет-олімпіади з української мови - виявлення обдарованих дітей та розвиток їх творчих здібностей, підвищення інтересу до поглибленого вивчення української мови, стимулювання творчого потенціалу учнів.

1.3. часниками міської учнівської олімпіади (далі - Інтернет-олімпіада) з української мови - учні 8-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів м. Львова.

1.4. Основними завданнями Інтернет-олімпіади з української мови є:

 • створення умов для рівного доступу до участі в масових інтелектуальних змаганнях учнів загальноосвітніх навчальних закладів м. Львова;
 • виявлення обдарованих учнів та розвиток їх природних обдарувань та творчих здібностей;
 • підвищення інтересу до поглибленого вивчення української мови;
 • стимулювання інтересу учнів до оволодіння сучасними інформаційними технологіями.

1.5. Організатором та координатором проведення Інтернет-олімпіади з української мови є управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Навчально-методичний центр освіти м. Львова, Національний університет «Львівська політехніка».

1.6. Управління освіти ДГП ЛМР ради здійснює контроль за дотриманням вимог цього Положення при проведенні всіх етапів Інтернет-олімпіади з української мови.

1.7. Для організації та проведення Інтернет-олімпіади створюється організаційний комітет.

Оргкомітет:

 • встановлює дату проведення заочного та очного турів Інтернет–олімпіади;
 • забезпечує підготовку та розміщення завдань заочного та очного турів, інструкцій та інших додаткових матеріалів;
 • здійснює реєстрацію учасників і координаторів Інтернет-олімпіади;
 • визначає порядок нагородження переможців, відзначення учасників Інтернет-олімпіади;
 • готує та подає інформацію про проведення й підсумки Інтернет-олімпіади.

Члени оргкомітету несуть персональну відповідальність за якість завдань та їх нерозголошення.

Електронна адреса оргкомітету: olimpiada.lp@gmail.com

1.8. Під час проведення Інтернет-олімпіади обробка персональних даних учасників здійснюється з урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних».

1.9. Переможців Інтернет-олімпіади (І і II етапів) визначають згідно із рейтинговою таблицею результатів.

1.10. Участь в Інтернет-олімпіаді безкоштовна.

II. Проведення Інтернет-олімпіади з української мови

2.1. Інтернет-олімпіада з української мови проводиться в два етапи за допомогою системи онлайн-тестування:

 • Перший етап (заочний) – 18.02.2018 р.;
 • Другий етап (очний) - 24.03.2018 р.

2.2. Перший етап Інтернет-олімпіади проводиться в заочній формі.

Для участі в Інтернет-олімпіаді потрібно зареєструватись з 12.02.2018 до 16.02.2018 на сайті
http://olinp.lpnu.ua/o-ua-1round-7-8.html,
вказавши прізвище, ім’я, клас, навчальний заклад, електронну адресу.

Учасники несуть особисту відповідальність за реєстрацію та правдивість наданої інформації Учасники, які зареєструються під несправжнім чи неповним іменем, до участі у II етапі допускатися не будуть..

Перший етап Інтернет-олімпіади відбудеться впродовж одного дня для учнів усіх навчальних закладів міста - 18 лютого 2018 року з 10.00 до 13 00 год через систему тестування http://olymp.lpnu.ua/o-ua-1round-7-11.html

2.3. Тривалість виконання завдань - 1,5 астрономічні години. У визначений час учасник за посиланням відкриває сайт, уважно ознайомлюється із загальною інструкцією щодо виконання завдань та нарахування балів і виконує завдання беручи до уваги, що час, відведений на виконання завдань, обмежений. Учасник може розв’язувати завдання у будь-якій послідовності.

О 13.00 год. система тестування припинить свою роботу і буде сформовано підсумкову рейтинґову таблицю. У цій таблиці враховуються правильність виконання завдання та затрачений час.

Результати першого етапу будуть розміщені з 19.02.2018 на сайті http://olymp.lpnu.ua.

2.4. Критерії оцінювання результатів: основним критерієм оцінювання результату є сумарна кількість балів, набрана учасником олімпіади. При однаковій кількості балів враховується час, витрачений на виконання завдань.

2.5. Запрошення до участі в другому етапі будуть розіслані на електронні скриньки учасників.

Другий етап Інтернет-олімпіади проводиться 24.03.2018 року в очній формі на базі Національного університету «Львівська політехніка» (онлайн-тестування) з 13.00 до 14.30.
Реєстрація учасників відбувається в день проведення Інтернет- олімпіади з 12.30 до 12.55.
Переможці другого етапу нагороджуються дипломами I, II та III ступенів та призами.

2.6. Учасникам Інтернет-олімпіади дозволяється користуватися лише обладнанням, програмним забезпеченням та друкованими матеріалами, що надаються оргкомітетом! забороняється при виконанні завдань використовувати допомогу інших осіб.

2.7. У випадку умисних дії які спричинять тимчасове або постійне виведення сайту з ладу, викривлення або знищення інформації, котра знаходиться та розміщена на сайті є підставою для анулювання результатів учасника.

III. Учасники інтернет-олімпіади

3.1. До участі в I етапі Інтернет-олімпіаді з української мови в 2018 році запрошуються учні 8-9 класів.

3.2. До участі в II етапі міської Інтернет-олімпіади з української мови допускаються учні, які визначаються оргкомітетом згідно з рейтинговою таблицею.

3.3. До місця проведення Інтернет-олімпіади учні прибувають організовано у супроводі відповідальної особи (учителя, батьків чи інших родичів), маючи при собі учнівський квиток або довідку з навчального закладу з фотографією.

3.4. Учасники Інтернет-олімпіади з української мови повинні суворо дотримуватись вимог и проведення згідно з цим положенням та оголошеннями на сайті олімпіади, норм і правил техніки безпеки, виконувати рішення оргкомітету, виявляти бережливість у використанні обладнання та інструментів. У разі порушення цих вимог рішенням оргкомітету вони можуть бути усунені від змагань та дискваліфіковані.

IV. Зміст і структура завдань

4.1. ля учасників пропонуються переважно тестові завдання закритої форми різних типів (завдання з кількома варіантами відповідей, з яких потрібно обрати одну чи кілька правильних; завдання на встановлення відповідності тощо), а також завдання відкритої форми, які дозволяють вільно конструювати відповідь або доповнювати (завершувати) частковий варіант відповіді.

4.2. Кількість завдань та час виконання завдання для учасників Інтернет-олімпіади визначає Оргкомітет.

4.3. Координатори Інтернет-олімпіади можуть залучати до її організації та контролю за дотриманням умов проведення Інтернет-олімпіади представників громадських організацій (за згодою). Пропозиції та зауваження представників громадських організацій щодо організації та проведення Інтернет-олімпіади передаються до оргкомітету для їх узагальнення та врахування у подальшій роботі.

V. V. Громадський контроль

5.1. Оргкомітет Інтернет-олімпіади з української мови може залучати до організації та контролю за дотриманням умов проведення інтернет-олімпіади представників громадських організацій (за згодою). Пропозиції та зауваження представників громадських організацій щодо організації та проведення інтернет-олімпіади передаються до оргкомітету для їх узагальнення та врахування у подальшій роботі.

VІ. Нагородження та відзначення

6.1. Урочиста церемонія нагородження переможців II міської учнівської Інтернет- олімпіади з української мови буде проведена у травні 2018 року, про що буде повідомлено додатково після завершення II етапу.

Склад оргкомітету

Міської учнівської олімпіади з української мови

Давидчак О.Р. – проректор з науково-педагогічної роботи Національного університету «Львівська політехніка», голова оргкомітету.

Сидоренко Р.В. – асистент кафедри автоматизованих систем управління Національного університету «Львівська політехніка», заступник голови оргкомітету, відповідальний секретар.

Харчук Л.В. - кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри української мови Національного університету «Львівська політехніка».

Члени оргкомітету:

Бєлова О.І. – методист НМЦО м. Львова

Галамай О.С. – методист НМЦО м. Львова