Інтернет-олімпіада з історії. І тур. 8-9 класів.

Наказ

Про проведення І міської учнівської інтернет-олімпіади з історії

Відповідно до плану роботи управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради на 2019 рік, з метою виявлення обдарованих дітей та розвитку їх творчих здібностей, підвищення інтересу до поглибленого вивчення історії, стимулювання творчого потенціалу учнів,

НАКАЗУЮ:

1. Провести у 2018-2019 навчальному році ІІ міську учнівську інтернет-олімпіаду з історії, відповідно до Положення (додаток 1):

 • I етап (заочний) - 9 березня 2019 року
 • II етап (очний) – 23 березня 2019 року.

2. Затвердити склад оргкомітету ІІ міської учнівської інтернет-олімпіади з історії(додаток 2).

3 Директорові Навчально-методичного центру освіти м. Львова О. Приставській забезпечити:

3.1. організаційний та методичний супровід проведення інтернет-олімпіади, згідно з вимогами Положення (додаток 1).

3.2 проведення детального аналізу результатів I та II етапів інтернет-олімпіади з історії та висвітлення на сайті НМЦО м. Львова .

4. Контроль за виконанням цього наказу доручити завідувачу сектору розвитку освіти управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради О. Браницькій.

Начальник управління освіти З. Довганик

Положення

про міську учнівську інтернет-олімпіаду з історії

I. Загальні положення

1.1. Міська учнівська інтернет - олімпіада (далі – Інтернет - олімпіада) з історії започаткована у 2017-2018 навчальному році.

1.2. Учасниками міської учнівської олімпіади з історії можуть бути учні 6 -11 класів (у 2018-2019 н. р. – учні 8-9 кл.) середніх загальноосвітніх навчальних закладів м. Львова.
Інтернет - олімпіада є інтелектуальним змаганням учнів, що проводиться з використанням передових інформаційних та телекомунікаційних технологій, зокрема, шляхом передачі інформації через мережу Інтернет.

1.3. Основними завданнями Інтернет-олімпіади з історії є:

 • створення умов для рівного доступу до участі у масових інтелектуальних змаганнях учнів загальноосвітніх навчальних закладів м. Львова;
 • виявлення обдарованих учнів та розвиток їх природних обдарувань та творчих здібностей;
 • підвищення інтересу до поглибленого вивчення історії;
 • стимулювання інтересу учнів до оволодіння сучасними інформаційними технологіями.

1.4. Організатором та координатором проведення Інтернет - олімпіади з історії є управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, Навчально-методичний центр освіти м. Львова, Національний університет «Львівська політехніка», Інститут комп’ютерних наук та інформаційних технологій Національного університету «Львівська політехніка»

1.5. Управління освіти ДГП ЛМР ради здійснює контроль за дотриманням вимог цього Положення при проведенні всіх етапів Інтернет - олімпіади з історії.

1.6. Для організації та проведення Інтернет - олімпіади створюється організаційний комітет.

Оргкомітет:

 • встановлює дату проведення заочного та очного турів Інтернет-олімпіади;
 • забезпечує підготовку та розміщення завдань заочного та очного турів, інструкцій та інших додаткових матеріалів на відповідному сайті;
 • здійснює реєстрацію учасників і координаторів інтернет-олімпіади;
 • визначає порядок нагородження переможців, відзначення учасників інтернет-олімпіади;
 • готує та подає інформацію про проведення й підсумки інтернет-олімпіади.

Члени оргкомітету несуть персональну відповідальність за якість завдань та їх нерозголошення.

Електронна адреса оргкомітету: olimpiada.lp@gmail.com

1.7. Для консультацій щодо розв’язання спірних питань у роботі журі (правильність перевірки, об’єктивність оцінювання робіт, визначення переможців Інтернет - олімпіади) призначаються експерти-консультанти.

1.8. Переможців Інтернет - олімпіади визначають в особистій першості.

II. Проведення Інтернет-олімпіади з історії

2.1. Інтернет - олімпіада з історії проводиться в два етапи:

 • Перший етап – 9.03 2019 р., заочний, за допомогою системи онлайн - тестування;
 • Другий етап (очний) – 23. 03. 2019 р .

2.2. ерший етап Інтернет - олімпіади відбудеться впродовж одного дня для учнів усіх навчальних закладів міста – 9 березня 2019 р. з 10.00 до 13.00 через систему тестування

Для участі в інтернет-олімпіаді потрібно зареєструватись до 09.03.2018 року на сайті http://olymp.lpnu.ua, вказавши прізвище, ім'я, клас, навчальний заклад, електронну адресу. Учасники несуть особисту відповідальність за реєстрацію та відповідність наданої інформації.

Перший етап Інтернет-олімпіади відбудеться впродовж одного дня для учнів усіх навчальних закладів міста - 11 лютого 2018 року з 10.00 до 13.00 год. через систему тестування http://olymp.lpnu.ua.

2.3. Тривалість змагань – 3 астрономічних години. У визначений час учасник за посиланням http://olymp.lpnu.ua/o-hi-ua-1round.html відкриває сайт, уважно ознайомлюється із загальною інструкцією щодо виконання завдань та нарахування балів і виконує завдання, беручи до увари, що час, відведений на виконання завдань, обмежений. Учасник може розв’язувати завдання у будь-якій послідовності.
О 13.00 год. система тестування припинить свою роботу і буде сформовано підсумкову таблицю.
Результати першого етапу будуть розміщені з 09.03.2019 на сайті http://olvmp.lpnu.ua .

2.4. Критерії оцінювання результатів: основним критерієм оцінювання результату є сумарна кількість балів, набрана учасником олімпіади. Кількість балів за кожне завдання, порядок нарахування цих балів та додаткові критерії оцінювання результату за рівної кількості балів визначає Оргкомітет і повідомляє на сайті Інтернет-олімпіади. Запрошення до участі в другому етапі Інтернет-олімпіади будуть розіслані на електронні скриньки учасників.

2.5. Другий етап Інтернет-олімпіади проводиться 23. 03. 2019 року в очній формі на базі Національного університету «Львівська політехніка»(онлайн-тестування). Реєстрація учасників відбувається в день проведення Інтернет-олімпіади.
Переможці другого етапу Інтернет-олімпіади нагороджуються дипломами I, II та III ступенів та призами.

2.6. Правила проведення кожного з турів олімпіади та визначення переможців визначаються Оргкомітетом та розміщуються на сайті http://olymp.lpnu.ua.
Учасникам Інтернет-олімпіади дозволяється користуватися лише обладнанням, програмним забезпеченням та друкованими матеріалами, що надаються оргкомітетом, забороняється при виконанні завдань використовувати допомогу інших осіб.

III. Учасники Інтернет-олімпіади

3.1. До участі в Інтернет - олімпіаді з історії в 2019 році запрошуються учні 8-9 класів.

3.2. До участі в ІІ етапі міської Інтернет - олімпіади з історії допускаються учні, які визначаються оргкомітетом згідно з рейтинговою таблицею.

3.3. о місця проведення Інтернет - олімпіади учні прибувають організовано у супроводі відповідальної особи (учителя, батьків чи інших родичів), маючи при собі учнівський квиток або довідку з навчального закладу з фотографією.

3.4. Учасники Інтернет - олімпіади з історії повинні суворо дотримуватись вимог її проведення згідно з цим положенням та оголошеннями на сайті олімпіади, норм і правил техніки безпеки, виконувати рішення оргкомітету, виявляти бережливість у використанні обладнання та інструментів. У разі порушення цих вимог рішенням оргкомітету вони можуть бути усунені від змагань та дискваліфіковані.

IV. Зміст і структура завдань

4.1. Для учасників пропонуються переважно тестові завдання закритої форми різних типів (завдання з кількома варіантами відповідей, з яких потрібно обрати одну чи кілька правильних; завдання на встановлення відповідності тощо), а також завдання відкритої форми, які дозволяють вільно конструювати відповідь або доповнювати (завершувати) частковий варіант відповіді.

4.2. Кількість завдань та час виконання завдання для учасників Інтернет- олімпіади визнана з Оргкомітет.

4.3. Критерії оцінювання результатів: основним критерієм оцінювання результату є сумарна кількість балів, набрана учасником олімпіади. Кількість балів за кожне завдання, порядок нарахування цих балів та додаткові критерії оцінювання результату за рівної кількості балів визначає Оргкомітет і повідомляє на сайті Інтернет-олімпіади.

V. Громадський контроль

5.1. Оргкомітет Інтернет-олімпіади може залучати до організації та контролю за дотриманням умов проведення Інтернет-олімпіади представників громадських організацій (за згодою). Пропозиції та зауваження представників громадських організацій щодо організації та проведення Інтернет-олімпіади передаються до оргкомітету Інтернет-олімпіади для їх узагальнення та врахування у подальшій роботі.

VІ. Нагородження та відзначення

6.1. Урочиста церемонія нагородження переможців ІІ міської учнівської інтернет-олімпіади з історії буде проведена у травні 2019 року, про що буде повідомлено додатково після завершення ІІ етапу.

Склад оргкомітету

Міської учнівської інтернет - олімпіади з хімії

Давидчак О.Р. – проректор з науково-педагогічної роботи Національного університету «Львівська політехніка», голова оргкомітету

Ржеуський А.В. – асистент кафедри інформаційних систем та мереж Національного університету «Львівська політехніка», заступник голови оргкомітету, відповідальний секретар

Члени оргкомітету:

Браницька 0.В. – завідувач сектору розвитку освіти управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради

Добрянська Н.С. – методист НМЦО м. Львова